Pedagog szkolny – mgr Monika Płaneta-Fijołek

CZWARTEK – 8.30–14.00
PIĄTEK – 8.00–12.30

Pedagog szkolny:

– współpracuje z rodzinami trudnymi, z zagrożeniem chorobą alkoholową, patologicznymi.
– udziela pomocy wychowawcom i nauczycielom w ich pracy z uczniami sprawiającymi trudności wychowawcze.
– dba o realizację obowiązku szkolnego przez uczniów.
– współuczestniczy w opracowywaniu planu wychowawczego szkoły.
– organizuje opiekę i pomoc materialną uczniom mającym szczególnie trudną sytuację materialną.
– opiniuje wprowadzane innowacje pedagogiczne.
– w porozumieniu z Radą Pedagogiczną ustala szczegółowy zakres i formy pomocy, określając je w corocznym planie pracy.
– opracowuje procedury postępowania w sytuacjach zagrożenia, przedstawia Radzie Pedagogicznej do zatwierdzenia i nadzoruje ich przestrzeganie

Pedagog odpowiada za rozpoznawanie potrzeb uczniów, koordynowanie pracą zespołów analizujących i określających potrzeby w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej zgodnie z odrębnymi przepisami i obowiązującym w szkole systemem organizacji pomocy psychologiczno–pedagogicznej.

Pedagog współpracuje ze specjalistami świadczącymi pomoc psychologiczno-pedagogiczną, opiekę zdrowotną i inną.

Na podstawie Statutu Szkoły